O nas - kim jesteśmy, co robimy

Misją Białowieskiej Akademii Bioróżnorodności jest stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację, oraz wpływanie na zmiany zachowań i podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.

Nasze zainteresowania i działania koncentrujemy wokół tematu różnorodności biologicznej, edukacji przyrodniczej, oraz turystyki zrównoważonej.

W swojej działalności  skupiamy się przede wszystkim na projektach przyrodniczo - edukacyjnych są to m.in.: warsztaty przyrodnicze dla młodzieży, cykl szkoleń na rodzin, plenerowe wystawy przyrodnicze, prelekcje a także pokazy filmów i spotkania z autorami.

Oferta szkoleniowa, edukacyjna i turystyczna skierowana jest do szerokiego grona odbiorców - do osób indywidualnych, grup zorganizowanych, rodzin, dzieci, młodzieży, uczestników turystyki kwalifikowanej i aktywnej, a także dla specjalistów w dziedzinie edukacji ekologicznej, komunikacji społecznej, biologów czy studentów z europejskich uczelni.

 

W dbałości o najwyższą jakość oferty edukacyjnej, szkoleniowej i wypoczynkowej Akademia współpracuje z wybitnymi przyrodnikami z placówek naukowych z Polski i Europy oraz najlepszymi przewodnikami turystycznymi Regionu.

 

Dopełnieniem naszej oferty jest własne zaplecza szkoleniowo- noclegowe w Białowieży - Dwór Wejmutka - urządzony jest w stylu dawnego dworu polskiego z klimatyczną Herbaciarnią oraz wypożyczalnią sprzętu terenowego (lornetki, narty biegowe, rowery, kije Nordic Walking, itp.)

Białowieska Akademia Bioróżnorodności wykorzystuje również fundusze krajowe i unijne do realizacji projektów edukacyjnych, oraz dofinansowanie specjalistycznych kursów i szkoleń. Dzięki funduszom zewnętrznym część działań i imprez edukacyjnych jest ogólnodostępna i bezpłatna. 

Let's work together

Email: wejmutka@wejmutka.pl                                 Phone: +48 85 68 12 117

  • Facebook Basic Black
  • Facebook Social Icon

© 2023 by Nick Martinez. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now