Ścieżki Natury - edukacyjny plac zabaw

Zadaniem naszego placu zabaw jest przybliżenie najmłodszym z nas zależności występujących w przyrodzie.

Ułożenie każdego z elementów na naszym placu zabaw jest starannie przemyślane. Po wejściu można zobaczyć instalację przypominającą las mieszany : liściasty i iglasty.

Nieco dalej znajdujemy muchomorową karuzelę, małe grzybki, mrowisko, jest także wielka pajęczyna na którą można się wspinać oraz plastry miodu tworzone przez pszczoły - elementy te obrazują strefę przejściową pomiędzy lasem a łąką. 

Na łące możemy znaleźć piękne kwiaty, służące jako głuchy telefon oraz wielką gąsienicę z pięknymi oczami,  która staje się wiszącą na źdźble trawy poczwarką, by następnie zmienić się w pięknego motyla.

Z łąki, poprzez zmianę roślinności którą obrazuje pałka wodna, przenosimy się w świat podmokłych łąk, szuwarów, rzek, jezior i oczek wodnych. Można tu znaleźć huśtawkę - ważkę oraz żabę do wspinania. 

Dodatkowe informacje na temat poszczególnych organizmów oraz ich roli w ekosystemie znajdują się na instalacjach w formie liści drzewa. Ułatwia to dorosłym wprowadzenie dzieci w tajemniczy i piękny świat lasów, łąk i nadwodnych szuwarów.

Zapraszamy serdecznie na nasz plac zabaw, gdzie można połączyć przyjemną zabawę z nauką! 

© 2023 by Nick Martinez. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now